TR EN Sepet
“Sofralarınıza eşsiz tad.”

Ayvalık, eşsiz doğal kaynaklarla beslenen verimli topraklara sahip çok özel bir bölgedir. Bu yüzden, tarih boyunca birçok medeniyetin beşiği olmuştur. Ayvalık, mikrokliması, toprak yapısı ve adını ilçemizden alan “Ayvalık” cinsi zeytinleriyle zeytin tarımı için ideal bir coğrafyadır.

 

Ayvalık; kültürüyle meşhur, yüzlerce senedir yapılan zeytin tarımı ve sanayisi ile Türkiye’nin en önemli bölgesidir. Ayvalık zeytinyağı gerek duyusal gerekse kimyasal bileşenleriyle en kıymetli yağdır. SELETEPE; bu bölgedeki zeytinliklerinden evimize bir doğa harikası taşır. “Ölmez Ağaç” denilen ve doğa mucizesi zeytinyağının kaynağı olan zeytin soframıza sağlık getirir.

 

SELETEPE, size bu doğallığı zeytinyağları ile sofralarınıza tat katmak için getiriyor. SELETEPE, kendi zeytinliklerinden topladıkları zeytinleri kendi fabrikasında işleyip üretim yapıyor. Doğaya ve emeğe duydukları sonsuz saygı ve tutkunun birer sonucu olan ürünleri detaylar esası teşkil edecek şekilde hazırlanıyor. 18 derecede yapılan depolama, özenli filtrasyon ve paketleme ile yüksek ürün kalitesini getiriyor.

 

Doğal sürecinde enzim kullanmadan ve hijyenik ortamda, soğuk ekstraksiyon yöntemi ile imal edilerek zeytinyağını sofranıza sunuyor.

 

Peki Seletepe bu kaliteli zeytinyağlarını nasıl üretiyor?

 

Alfa Laval makine ile iki fazlı soğuk ekstraksiyon yapılarak baştan sona titiz bir çalışma ile yağlar üretilir. Ekim ayı başında makina ile tam olgunlaşmadan hasat edilen zeytinlerin aynı güniçerisinde hamur sıcaklığının 27 dereceyi geçmemesine dikkat edilerek üretilen zeytinyağıdır. Elde edilen yağ miktarı az, ancak yüksek kalitededir.İçerdiği polifenol ve antioksidan miktarı çok fazladır. Soğuk ekstraksiyon yöntemi ile kusursuz denilebilecek kalitede zeytinyağı elde edilir.

Naturale Gıda İthalat ve İhracat Ltd. Şti. © 2013
Tellikavak Mevkii Küme Evleri No:12 10400 Ayvalık, BALIKESİR
Tel: +90 (266) 3123020 Faks: +90 (266) 3125336 E-posta: info@naturale.com.tr