TR EN Sepet
“Sofralarınıza eşsiz tad.”

Eşsiz doğal kaynakları, verimli toprakları, mikroklimatik özelliği ve zeytinleri ile Ayvalık eşsiz bir coğrafya. Adını ‘’Ayvalık Zeytini’’nden alan bu büyülü yer, kültüründen tarıma kadar önemli bir yere sahip. Gerek doğal mirası gerek iklimi ile sizleri bambaşka bir dünyada hissettirren Ayvalık, özellikle zeytin ağaçlarıyla öne çıkıyor.

 

Zeytin ve zeytin ağacının tarihteki önemi ise çok başka. Yüzyıllar boyunca huzurun ve barışın sembolü olan zeytin ağacı, Ayvalık’ı da adeta kutsal bir yer haline getiriyor. Ayvalık’ta bulunan, ‘’Ölmez Ağaç’’ olarak bilinen 1100 yaşındaki anıt ağacı ise bunu kanıtlar nitelikte yüzyıllardır bulunduğu yerde yaşamını koruyor.

 

Biz Seletepe olarak, Ayvalık’ın eşsiz topraklarına son derecede saygı duyuyor ve zeytinciliği en doğal şekilde devam ettirmek için çalışıyoruz. Ayvalık’tan kendi topladığımız zeytinlerden özenle ürettiğimiz zeytinyağını sofralarınıza getiriyoruz.

 

Onlarca yıllık bilgi birikimimiz ve tecrübemiz ile en lezzetli zeytinyağını üretebilmek adına Alfa Laval makinemiz ile iki fazlı soğuk sıkım yapıyor, tüm süreçleri sıkıca takip ediyoruz. Her yıl Ekim ayının başında yaptığımız erken hasat zeytinlerini aynı gün işliyoruz. 27 derecede özel olarak ürettiğimiz erken hasat zeytinyağımızı kusursuz bir şekilde sunuyoruz. Özel filtrasyonumuz ve paketlememiz, sabit olarak 18 derecede yaptığımız depolama işlemimiz ile yalnızca üretim aşamasında değil, sofralarda da lezzeti koruyoruz. Bu sayede Ayvalık esintilerini, zeytinyağı şişemizin kapağını açtığınız anda hissettiriyoruz.

Naturale Gıda İthalat ve İhracat Ltd. Şti. © 2013
Tellikavak Mevkii Küme Evleri No:12 10400 Ayvalık, BALIKESİR
Tel: +90 (266) 3123020 Faks: +90 (266) 3125336 E-posta: info@naturale.com.tr